PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=73}
7,4 80 964
oceny
7,4 10 1 80964
7,5 32
oceny krytyków
Jackie Brown
powrót do forum filmu Jackie Brown

Pamietam,jak dziś, ze tuz po premierze byłem rozczarowany,jak większość oczekiwalem powtórki z "Pulp Fiction" A pozniej,z seansu na sens dojrzewalem do tego filmu i dzis muszę powiedzieć, ze to najprawdopodobniej najlepszy film Tarantino,jaki widzialem. Z całą pewnością najdojrzalszy (sam Tarantino tak twierdzi) Mamy tu jeszcze jedna gangsterską historię, ale opowiedzianą calkowicie realistycznie. Samuel l. Jackson tworzy genialna postac gangstera,De Niro swietnie kpi z wlasnego wizerunku,a Fonda tworzy zyciowa kreacje. Wszystko oparte na jak zwykle swietnym dialogu,dziejace sie w latach 90-tych,ale duchem zanurzone w 70-tych,co podkresla fantastyczny,jak zwykle u Tarantino soundtrack. To,co dla mnie jest najwiekszym skarbem tego filmu to Robert Forster-genialny aktor,genialna rola. Jego relacja z Pam Grier-Jackie Brown-fantastyczna. No i to Los Angeles-niby zwykle miasto,ulice,domy,a czuc w tym jakąś nieodpartą magię. Świetne Kino.

ocenił(a) film na 9
kinoman77_filmweb

Edit: Kolejny seans za mną, a moje sympatia do tego filmu i jego (jakże prawdziwych) bohaterów wciąż rośnie! Dzięki Quentin!

ocenił(a) film na 9
kinoman77_filmweb

Popieram 10/10.

ocenił(a) film na 9
użytkownik usunięty
kinoman77_filmweb

Podzielam opinię .Dla mnie kwintesencją komizmu Louisa była zjarana i zakłopotana mina kiedy Fonda pyta 'pobzykamy sìę?'odp w wykonaniu Roberta też mnie rozbroiła.De Niro był świetny,chciałbym go jeszcze kiedyś zobaczyć jak gra na takim luzie.Generalnie postać tragi-komiczna ,mimo wszystko jak widzę jego ruchy i miny w tym filmie gęba mi się cieszy.Nie ukrywam Robert to mój cichy bochater.Kompletnie nie rozumiem zarzutów w jego stronę.Co do samego filmu -jest świetny i basta !

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

Wielu ludzi oczekiwało powtórki z Pulp Fiction, ja w sumie wtedy też. Oczekiwania były na maksa wywindowane i stąd tyle pomyj się wylało swojego czasu na Jackie Brown. Mnie się ten film jednak zawsze podobał i mam naprawdę dobre wspomnienia z nim związane. Wczoraj przypomniałam sobie o nim po wielu latach i pomyślałam, dlaczego go jeszcze sobie nie odświeżyłam? Nadrobię to w ciągu najbliższych dni :)

ocenił(a) film na 9
nikolatesla

Koniecznie!:) Ja też planuje kolejną, z pewnością nie ostatnią powtórkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones